2017-12-17     Jolanty, Łukasza, Olimpii     Radosnych i pełnych ciepła rodzinnego Świąt Narodzin Chrystusa, oraz dużo szczęścia i pomyślności w Nowym Roku - życzą wszystkim uczestnicy projektu -"Interaktywna Polska"    
Kalendarium

Otwarcie Klubu Młodzieżowego aROMAt

W dniu 15 grudnia podczas KSM-owskiego wieczoru wspomnień odbyło się uroczyste otwarcie Klubu Młodzieżowego aROMAt. Jest to miejsce w centrum Warszawy, w którym dzięki gościnności Parafii Św. Barbary, a w szczególności Ks. proboszcza Macieja Szymańskiego, odbywać się będą ciekawe spotkania, wykłady oraz wydarzenia kulturalne i edukacyjne.

Wydarzenie to było dla wszystkich KSM-owiczów szczególnie radosne, bowiem cały kompleks Teatru Muzycznego ROMA, przy którym mieści się nowo powstały Klub, jest międzywojennym dziełem oraz chlubą KSM-u i Akcji Katolickiej.

 

Życzenia świąteczne

Składamy Wam serdeczne życzenia z okazji rychło zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku!

Niech Dzieciątko Jezus na nowo zagości w Waszych sercach, a Nowy Rok 2012 będzie okazją podjęcia kolejnych ubogacających Was wyzwań.

Pozdrawiamy, Zarząd KSM Archidiecezji Warszawskiej 

Sylwestrowe Rekolekcje Górskie

Polecamy! Sylwestrowe Rekolekcje Górskie,  w terminie 26 XII do 1 I 2012 r. Wierchomli k. Krynicy Górskiej. W planie obozu przewidziane m.in. : codzienne Msze św., wyjazdy na stok narciarski, piesze wyprawy górskie, zwiedzanie Krynicy Górskiej oraz integracja przy ognisku z gitarą, śpiewem.

Zakończeniem obozu będzie Bal Sylwestrowy i Msza Św. Więcej informacji na plakacie :). 

 Internetowe Rekolekcje Adwentowe 2011

Wszystkim, którym nie udało się oderwać od codzienności na przedświąteczne spotkanie ze Słowem Bożym, gorąco polecamy Rekolekcje Internetowe. By nie przegapić żadnej części, warto zapisać się na nie przez stronę www.mocneslowo.pl. Rekolekcjonista, ks. Michał Olszewski, prowadzi również bloga www.slowopana.com, a my już dziś zachęcamy do zaznaczenia miejsca w kalendarzach na przeżywane wraz z nim weekendowe rekolekcje w Wielkim Poście, 16-18 marca 2012r. na warszawskich Bielanach.

 Otwarcie Klubu Młodzieżowego oraz_aROMAtyczny_KONKURS

W czwartek 15 grudnia o godz. 19.00 zapraszamy na Wieczór Wspomnień inaugurujący działanie Klubu Młodzieżowego aROMAt. Gościem wieczoru będzie ks. dr Maciej Szymański, proboszcz parafii św. Barbary, który opowie o historii i ciekawostkach Teatru Muzycznego ROMA.

Wśród osób, które do 14 grudnia przyślą prawidłową odpowiedź na jedno proste pytanie, rozlosujemy 5 książek Kard. Kazimierza Nycza "Dziękujemy Opatrzności" z jego osobistą dedykacją.

Pytanie brzmi: W którym roku i pod jaką nazwą otwarto budynek dzisiejszego Teatru Muzycznego ROMA?

Więcej informacji>>

Rekolekcje adwentowe 2011Weekendowe Rekolekcje Adwentowe dla młodzieży

Jak przygotować się na Narodzenie Pana?
Jak na co dzień wytrwać w adwentowym czuwaniu?
Już od 9 do 11 grudnia br.

rekolekcje pt. "Głosić bez opamiętania", poprowadzi je ks. Dariusz Wypych, znany i lubiany duszpasterz młodzieży, doktorant rzymskiego Salesianum.

Więcej informacji>>

Zjazd Diecezjalny KSM AW

20 listopada w Uroczystość Chrystusa Króla podczas uroczystej Mszy Św. o godz. 9.00 w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie 10 nowych członków złożyło przyrzeczenia do KSM.

19 listopada 2011 roku podczas dorocznego Zjazdu Diecezjlanego KSM AW wybrano nowy Zarząd KSM AW. 

Gratulujemy i życzymy wszystkim powodzenia! :)

 Więcej informacji>>

Dni Kultury Chrześcijańskiej

Zapraszamy na Dni Kultury Chrześcijańskiej, w tym roku poświęcone sytuacji Kościoła w Korei Północnej, Indiach i krajach muzułmańskich. Dowiecie się m.in. wygląda życie chrześcijan, którzy płacą najwyższą cenę za bycie wiernym swojej religii.

Wykłady będą odbywać się w Auli V, w Szkole Głównej Handlowej, al. Niepodległości 162.

Więcej informacji>>

Kolejna pikieta pod szpitalem bielańskim

Już w ten czwartek 24 listopada br. o godz. 11.00 zapraszamy razem z Fundacją PRO – prawo do życia na kolejną pikietę przed Szpitalem Bielańskim.

W Szpitalu Bielańskim w Warszawie zabijane są dzieci z Zespołem Downa z całej Polski.

Stańmy po stronie dzieci z Zespołem Downa!

Więcej informacji>>

Jak skutecznie bronić Życia we współczesnej Polsce

Zapraszamy na sympozjum „Jak skutecznie bronić życia we współczesnej Polsce”. Odbędzie się ono w sobotę, 26 listopada br. o godz. 11.00 w Galerii Porczyńskich w Warszawie. Wstęp wolny.
Polska Federacja Ruchów Obrony Życia do aktywnego uczestnictwa i głosu zaprasza szczególnie tych wszystkich, dla których sprawy obrony życia i rodziny są treścią społecznego zaangażowania.

Więcej informacji i zgłoszenia>>

Koncert "Gramy dla Sudanu Południowego"

Zapraszamy na koncert „Gramy dla Sudanu Południowego”, który odbędzie się 27 listopada (niedziela) o godz. 19.00 w Dobrym Miejscu na warszawskich Bielanach. Podczas koncertu odbędzie się zbiórka pieniędzy, które przeznaczone zostaną na pomoc Kościołowi w Sudanie. Miliony Sudańczyków czekają na naszą pomoc, zwłaszcza humanitarną!

Więcej informacji>> 

Sztuka „Król Łobuzów, czyli rzecz o Świętym Janie Bosko”

Zapraszamy na przedstawienie pod patronetem KSM AW, które nosi tytuł: ,,Król Łobuzów czyli rzecz o Świętym Janie Bosko”.  Premiera 8 grudnia 2011 roku.

W sztuce zagrają klerycy III roku WSD Diecezji Warszawsko-Praskiej :).

Więcej inforamcji wkrótce>>

VII Ogólnopolski Konkurs- Prymas Polski Kard. August Hlond- Bogu i Ojczyźnie

Zachęcamy młodzież i dorosłych do udziału w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Prymas Polski Kard. August Hlond - Bogu i Ojczyźnie. Celem konkursu jest upowszechnianie nauczania oraz wiedzy o życiu i działalności Sługi Bożego Prymasa Polski Kard. Augusta Hlonda. Nagrodą główną są m.in. Indeksy na Katolicki Uniwersytet Lubelski rok 2012/ 2013.

Więcej informacji>>  .

Debata patriotyczna

 
8 listopada 2011 roku odbyła się debata patriotyczna, pt.: Co dziś znaczy POLSKOŚĆ?
 
Prelegentami debaty byli: prof. Andrzej Zybertowicz, red. Rafał Ziemkiewicz, ks. Bogdan Bartołd.
 
 
 

  Nie wstydź się Jezusa!

Gorąco zachęcamy do włączenia się w akcję społeczną "Nie wstydzę się Jezusa".

Na stronie www.mt1033.pl można zamówić brelok akcji i zadeklarować wypełnianie duchowych uczynków miłosierdzia.

Dajmy świadectwo naszej wiary i nie ulegajmy obojętności i wstydowi.

 

Odwiedziny :
(C)opyright Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży 2014