2018-01-18     Beatrycze, Małgorzaty, Piotra     "Pokora to moc. Pokorą wszystko zwyciężysz" - Fiodor Dostojewski    

Z JPII ku Świętości!Już w środę, 5 marca br. rozpoczynamy akcję internetową "Z JP II ku świętości", przygotowującą nas na dzień kanonizacji Jana Pawła II.

Począwszy od pierwszego dnia Wielkiego Postu aż do 26 kwietnia br. na naszym profilu na Facebooku'u co drugi dzień publikowana będzie grafika, zawierająca wybrane przez nas, mało znane a wyjątkowo wartościowe, myśli Jana Pawła II. 

Zachęcamy Was, drodzy przyjaciele, abyście publikowali grafikę w kręgu swoich znajomych i dzieli się swoimi refleksjami na temat poruszanych w nich problemów.

Zdając sobie sprawę, że wielu z naszych młodszych kolegów w chwili śmierci Jana Pawła II miało zaledwie kilka lub kilkanaście lat, chcielibyśmy poprzez naszą inicjatywę, nie tylko pokazać im jak ważną rolę w naszym życiu odegrał Papież i co w jego nauczaniu było dla nas najcenniejsze, ale również zachęcić osoby pamiętające postać Jana Pawła II do dzielenia się swoimi doświadczeniami, świadectwami oraz wspomnieniami, co pozwoli nam lepiej przygotować się na dzień kanonizacji.

Zachęcamy do udostępniania, "lajkowania", komentowania, dzielenia się swoimi refleksjami!

4 marca 6 marca 8 marca
10 marca 12 marca 14 marca Sprawdź 15 marca
16 marca Sprawdź 17 marca 18 marca Sprawdź 19 marca 20 marca Sprawdź 21 marca
22 marca Sprawdź 23 marca 24 marca Sprawdź 25 marca 26 marca Sprawdź 27 marca
28 marca Sprawdź 29 marca 30 marca Sprawdź 1 kwietnia 2 kwietnia Sprawdź 3 kwietnia
4 kwietnia Sprawdź 5 kwietnia 6 kwietnia Sprawdź 7 kwietnia 8 kwietnia Sprawdź 9 kwietnia
10 kwietnia Sprawdź 11 kwietnia 12 kwietnia Sprawdź 13 kwietnia 14 kwietnia Sprawdź 15 kwietnia
16 kwietnia Sprawdź 17 kwietnia 18 kwietnia Sprawdź 19 kwietnia 20 kwietnia Sprawdź 21 kwietnia
22 kwietnia Sprawdź 23 kwietnia 24 kwietnia Sprawdź 25 kwietnia 26 kwietnia!  

 Co zrobić

Członkowie KSM proponują kilka sposobów na podjęcie wielkopostnego wyzwania. Jedną z dróg są portale społecznościowe (Facebook), gdzie należy polubić, bądź dodać do grona znajomych profil lub kanał o nazwie „Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej”. Następnie opublikowane przez organizatorów treści udostępniać na swoim profilu bądź kanale. Ale można też samemu śledzić codziennie stronę internetową www.warszawa.ksm.org.pl, rozpowszechniając „cytaty” wśród znajomych w sobie przystępny sposób. Drogi te można i warto łączyć, gdyż jak podkreślają organizatorzy, w dobie płynącej codziennie rzeki informacji, nasza aktywność będzie zaledwie szczyptą chrześcijańskiej soli, ale jakże ważną i często brakującą.


Wspierają nas:

 

Autor: Krzysztof Wójcik
Odwiedziny :
(C)opyright Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży 2014