2016-08-24     Bartosza, Jerzego, Maliny     "Zdrowy człowiek ma mnóstwo życzeń, chory - tylko jedno." - Przysłowie indyjskie    

Aktualności

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w nieustanną Adorację Najświętszego Sakramentu w obronie życia!

Charakter Jerycha

         Wydarzenie o nazwie WARSZAWSKIE JERYCHO ma charakter modlitewny. Jego głównym elementem jest nieustanna Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą wspólnie podejmą ruchy, stowarzyszenia i wspólnoty katolickie działające na terenie Warszawy oraz mieszkańcy stolicy. Wydarzenie nawiązuje w swej formie do biblijnej sceny zburzenia murów Jerycha po ich tygodniowym oblężeniu. Podobnie, wierzymy, iż potężną w skutkach może być wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu podjęta przez tydzień na skalę Miasta Warszawy.

Intencja Jerycha

         WARSZAWSKIE JERYCHO organizowane jest corocznie w tygodniu poprzedzającym Dzień świętości Życia w intencji obrony życia nienarodzonych. W tym roku w związku ze zbieżnością Dnia Świętości Życia z Triduum Paschalnym zaczniemy naszą akcję w późniejszym terminie. Wiedząc, że na świecie corocznie w łonach matek ginie kilkadziesiąt milionów dzieci, pragniemy wszelkie działania w ich obronie rozpoczynać od tego, co najważniejsze, gorącej modlitwy o przemianę serc. Zawrzeć chcemy w niej również w sposób szczególny sytuację naszej ojczyzny, w której corocznie zabijanych jest kilkaset dzieci, najczęściej z powodu przewidywanego upośledzenia, co czyni nas uczestnikami współczesnej eugeniki. Wierzymy, że podjęta z odwagą i entuzjazmem wspólna, szczera modlitwa, może wypraszać zmiany w sercach i umysłach, które będą początkiem również przemian prawnych w Polsce i na świecie.

Co? Gdzie? Kiedy?

         Nieustanna Adoracja Najświętszego Sakramentu, przez 7 dni, 24 godziny na dobę odbędzie się w kaplicy Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, które na codzień prowadzą okno życia i aktywnie angażują się w jego obronę. (przy ulicy Hożej 53). Rozpocznie się ona w poniedziałek 4 kwietnia Mszą świętą o godz. 6.00, zakończy zaś w niedzielę 10 kwietnia o godz. 10.00.

         W plan każdego dnia wpisane są cztery części różańca, modlitwa Anioł Pański, Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Apel Jasnogórski. Pozostała część doby wypełniona jest modlitwą w ciszy oraz medytacjami i śpiewem poszczególnych grup dyżurujących

 

Szczegółowe informacje i harmonogram:

www.jerycho.ksm.org.pl

Zapisy: 

Krzysztof Wójcik

662 545 948

 

Odwiedziny :
(C)opyright Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży 2014